Tarnów wspomina Romana Brandstaettera

3 października 2018 roku w Tarnowie odbyła się uroczystość upamiętniająca wielkiego syna tego miasta - Romana Brandstaettera. Na zaproszenie tarnowskiego Gimnazjum nr 11 im. Romana Brandstaettera w uroczystości pod pomnikiem Patrona Gimnazjum wzięła udział delegacja Stowarzyszenia im. Romana Brandstaettera z Poznania: ks. prof. dr hab. Jan Kanty Pytel, ks. dr Rafał Ostrowski i Aleksandra Wyganowska. 
Uroczystość została przygotowana przez dyrektora Gimnazjum Marka Niemczura, nauczycielkę historii Renatę Gomołę i panią Renatę Ząbek. Była to okazja, aby przypomnieć historię powstania pomnika Romana Brandstaettera i dzieje rodziny pisarza. Słuchaliśmy poezji wieszcza w wykonaniu barda p. Bogusława Diducha oraz uczniów szkoły. Wśród gości była p. Danuta Ciszek, były inspektor oświaty. 
Tarnów to miasto, w którym dla Romana Brandstaettera wszystko się zaczęło, a Poznań to miejsce, gdzie księga jego życia została zamknięta. Od wielu lat współpraca między tymi miastami owocuje wieloma inicjatywami i przyjaźniami. 
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. Gratulujemy absolwentów, którzy będą kontynuatorami pamięci o Brandstaetterze. 
Jeszcze długo będziemy wspominać miły pobyt w Tarnowie.