Wydarzenia 2005

15-16 kwietnia: Dni Brandstaettera w Tarnowie

•  Spotkanie członków zarządu Stowarzyszenia imienia Romana Brandstaettera z młodzieżą i nauczycielami Gimnazjum im. Romana Brandstaettera w Tarnowie.
  •  Spektakl "Tarnów - utracony raj Romana Brandstaettera" w tarnowskim teatrze.
  •  Msza św. w intencji Romana Brandstaettera w bazylice katedralnej w Tarnowie.
  •  Sesja naukowa w auli Jana Pawła II i wystawa prac uczniów na tematy związane z twórczością Brandstaettera.

16 października: Dzień Brandstaettera w Poznaniu

•  Złożenie kwiatów na grobie Romana Brandstaettera przez przedstawiciela Prezydenta Miasta Poznania, Zarząd Stowarzyszenia oraz nauczycieli i uczniów Gimnazjum im. Romana Brandstaettera z Tarnowa. Licznie przybyli młodzi tarnowianie pełnili wartę honorową przy grobie Patrona swojej szkoły.
  •  Msza św. w intencji Pisarza w Archikatedrze Poznańskiej.
  •  Rozstrzygnięcie II edycji konkursu brandstaetterowskiego, wręczenie nagród przez przedstawiciela Prezydenta Miasta Poznania, prezentacja fragmentów nagrodzonych przedstawień teatralnych i pokaz filmu "Pielgrzym w poszukiwaniu Miasta".

16 listopada: Wieczór poświęcony pamięci Przemysława Bystrzyckiego